Bakliyat Yöresel Kuru Bakliyat & Organik Bakliyat Ürünleri


Tablo Görünümü:
Hızlı İncele

Bayburt Şeker Fasulye 1 KG

(0)
37,00TL

Damak tadını bilenler kuru fasulye deyince ilk tercih ettikleri Bayburt şeker fasulyesi olmaktadır. Şeker fasulyesi ülkenin pek çok yöresinde yetişse de en lezzetli olanı topraktan aldığı özellik nedeniyle Bayburt şeker fasulyesi olmaktadır. Sizde tarif edilmez bir akşam yemeği için şeker fasulyesini tercih edebilirsiniz… PÜF NOKTASI..

Hızlı İncele

Bulgur

(0)
17,50TL

Bayburt Bulguru Bayburt’ta yetişen buğdaylardan yapılan Bulgurumuz lezzetini Bayburt buğdayından almaktadır. Diğer illerde yetişen üretilen bulgur çeşitlerine göre çok daha lezzetli olan Bayburt bulguru enfes tadıyla mutfakların vazgeçilmezidir. Bulgur pilavı ve bulgur çorbası yapılarak tüketilir. Bulgur nasıl yapılır? Bulgur buğdayın ..

Hızlı İncele

Gavut

(0)
17,50TL

Kazanlarda kavrulan buğdayın övütülmüş haline gavut denir. Bazı yörelerde kavut veya leplebi tozu adıylada bilinir. Bayburt yöresinde gavuttan, gavut çorbası, gavut haşlaması ve kavut ufalaması adıyla farklı yemekler yapılır...

Hızlı İncele

Gendime 1 KG

(0)
17,50TL

Bayburt yöresinde gendime diye tabir edilen bu yiyecek bazı yörelerde yarma adıyla da bilinir. Fakat gendime yarmaya göre daha öz dövülür. Yarma değirmende daha çok dövülerek ufalanır.Bayburt yöresinde gendime çorbası çok meşhurdur. Herse diye tabir edilen genç piliçle yapılan yemeğide vardır. Yine yöremizde sıvıklı adıyla meşhur başka bir yemeğide..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)