Menu
Your Cart

Bayör

Bayburt Şeker Fasulye 1 KG
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Damak tadını bilenler kuru fasulye deyince ilk tercih ettikleri Bayburt şeker fasulyesi olmaktadır. Şeker fasulyesi ülkenin pek çok yöresinde yetişse de en lezzetli olanı topraktan aldığı özellik nedeniyle Bayburt şeker fasulyesi olmaktadır. Sizde tarif edilmez bir akşam yemeği için şeker fasuly..
30,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Cevizli Köme
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Köme Bayör’den alınır… İçeriğinde bulunan bal, dut şırası ve ceviz karışımı sayesinde muhteşem bir lezzetin yanısıra tam bir enerji deposu olan cevizli kömemiz damağınızda muhteşem ötesi bir lezzet bırakacaktır. Görüntü itibariyle sucuğa benzediği için bazı yörelerde “cevizli sucuk” adıylada bil..
25,00TL
Vergiler Hariç:25,00TL
Cevizli Pestil
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Cevizli pestilin hazırlanışına, ceviz, dut, süt ve bal ana malzeme olarak kullanılır. Yapımından kurutuluşuna kadar cevizli pestillerimiz hijyen kurallarına azami derecede dikkat edilerek son kullanıcıya ulaştırılır. Not: Pestil yapımımızı aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz. Tam bir e..
22,00TL
Vergiler Hariç:22,00TL
Gendime 1 KG
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Bayburt yöresinde gendime diye tabir edilen bu yiyecek bazı yörelerde yarma adıyla da bilinir. Fakat gendime yarmaya göre daha öz dövülür. Yarma değirmende daha çok dövülerek ufalanır.Bayburt yöresinde gendime çorbası çok meşhurdur. Herse diye tabir edilen genç piliçle yapılan yemeğide vardır. Yine ..
7,00TL
Vergiler Hariç:7,00TL
Bulgur
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Bayburt Bulguru Bayburt’ta yetişen buğdaylardan yapılan Bulgurumuz lezzetini Bayburt buğdayından almaktadır. Diğer illerde yetişen üretilen bulgur çeşitlerine göre çok daha lezzetli olan Bayburt bulguru enfes tadıyla mutfakların vazgeçilmezidir. Bulgur pilavı ve bulgur çorbası yapılarak tüketi..
7,00TL
Vergiler Hariç:7,00TL
Darğun (Tarhun) Çayı Darğun (Tarhun) Çayı
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Türkiye’de bir ilk. Bayör yöresel olarak (daha çok Bayburt’ta) yemeklerde baharat olarak kullanılan yöre insanın darğun (tarhun) diye tabir ettiği papatyagiller familyasından latince adı artemisia dracunculus olan tarhun’un çayını yaptık. Tarhun (Darğun) Çayının Faydaları Anti septik ö..
6,00TL
Vergiler Hariç:6,00TL
Bayburt İçli Kete Bayburt İçli Kete
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Bayburt yöresine özgü içli kete. Çoğu yörelerde içli kete yapılsa da “içli ketenin ana vatanı Bayburt’tur.” Bu anlamda 2018 yılında Bayburt’lu girişimciler tarafından Bayburt ketesi için “coğrafi tescil” başvurusunda bulunulmuştur.   İçli kete Bayburt yöresinde ve köylerinde genellikle sabah k..
6,00TL
Vergiler Hariç:6,00TL
Bayburt Tandır Ekmeği
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Yüzlerce yıllık geleneksel yöntemlerle yapılan “Bayburt tandır ekmeği” çoğu yörede farklı şekillerde yapılmış örnekleri olsa da en lezzetli tandır ekmeğinin Bayburt’ta yapıldığı bilinen bir gerçektir. Tandır Ekmeği Nasıl Yapılır? Bir gün öncesinden yoğrulan hamur ertesi güne kadar bekletilir...
2,50TL
Vergiler Hariç:2,50TL
Gösterilen: 25 ile 32 arası, toplam: 32 (3 Sayfa)