Kahvaltılık Ürünler & Bayburt Yöresel Kahvaltılık Ürünleri

Tablo Görünümü:
Hızlı İncele

Bayburt Göğermiş Lor & Küflü Lor

(0)
67,00TL

Bayburt’un lezzetiyle en meşhur lor çeşitlerinden biri olan göğermiş lor diğer adıyla küflü lor, Bayburt’a özel lor çeşitlerinden biridir. Daha çok göğermiş lor diye bilinen lor çeşidine yöre insanı “küflü lor” da demektedir. Lora küflü denmesinin nedeni lorun kendine özgü renginden kaynaklanmaktadır. Üretim aşamaları: Göğermiş lorun olg..

Hızlı İncele

Bayburt Kaşar Peyniri

(0)
102,00TL

Bayburt kaşar peynirimizin tadına baktınız mı? Eğer bakmadıysanız çok şey kaybettiniz demektir. Peki neden Bayburt kaşarı, diğer kaşarlardan farklı yanları nedir? Diğer tüm peynir çeşitlerinde olduğu gibi kaşar peynirinin hammaddesi süttür. Bu anlamda iyi bir kaşar peynirinin olmazsa olmaz ilk şartı kalite oranı yüksek sütten yapılmış olmasından..

Hızlı İncele

Bayburt Köy Peyniri

(0)
65,00TL

Bayör yöresel olarak kendi mandıramız ve küçük işletme diye tabir edilen diğer Bayburt köylerindeki mandıralardaki hayvanların sütlerinden geleneksel yöntemlerle yapılan köy peynirimiz. Köy peynirimiz geleneksel yöntemlerle imal edildiği için üretim aşamalarının hiçbirinde kimyasal katkı maddesi kullanılmaz. Bayburt Köy Peynirinin Diğer Köy..

Hızlı İncele

Bayburt Peyniri

(0)
97,00TL

Kaynamış sütten yapılan taze Bayburt peyniri. Kendi suyunda net 1,5 KG ve 3,5 KG olarak satılır. Kendi suyunda olduğu için uzun süre bekleyebilir. Bayburt meralarında otlayan ineklerin sütlerinden yapılmıştır. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi yoktur. Peynirin yapımında kaynamış süt kullanıldığından brusella vb. gibi hastalık riskleri taşımaz...

Hızlı İncele

Civil Peynir

(0)
65,00TL

Daha çok Bayburt, Erzurum, Kars yörelerine özgü çivil peynir yağı alınmış sütten yapılan tel tel ayrılan peynir çeşididir. Bazı bölgelerde “çeçil veya tel peynir” olarak ta bilinir. Yağı alınmış sütten yapıldığından çivil peynirde yağ oranı çok düşüktür. Bu yüzden özellikle diyet yapan kişilerce tercih edilir. Genellikle sabah k..

Hızlı İncele

El yapımı sucuk & Doğal sucuk

(0)
125,00TL

Dana döş etinden hazırlanan el yapımı sucuklarımız tamamen doğal yöntemlerle hazırlanan ürünlerdir. Sucuklarımız kesinlikle fabrikasyon ürünü değildir.Sucuklarımızda %75 dana eti, lezzet vermesi adına %25 de yağ bulunmaktadır. İçeriğinde sarımsak ve kendimize özgü özel baharat kullanılmaktadır.Ek olarak sucuğa tadını vermesi adına doğal Nitritli tu..

Hızlı İncele

Kaymak

(0)
95,00TL

İster sade ister tatlandırarak kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi kaymak, muhteşem lezzeti enerji deposu besin öğeleriyle sağlıklı bir yiyecek türüdür...

Hızlı İncele

Kerti Lor

(0)
87,00TL

Kendi üretimimiz olan meşhur Bayburt kerti loru. Bol miktarda çeçil katarak imal etmekteyiz. Bize özel üretimim aşamalarının her alanında hijyen koşullarına azami dikkat göstermekteyiz. Lorun olgunlaşma süresi 6 ay ila 1 yıl arasındadır. Yani çeçilli kerti lorumuzu hazırladıktan sonra tam olarak lezzetini alması ve olgunlaşması için 6 ay il..

Hızlı İncele

Organik Köy Yumurtası

(0)
90,00TL

%100 doğal, %100 organik Bayburt köylerinden satın aldığımız köy yumurtalarını Bayör yöresel olarak satışa sunmaktayız. Yumurtalarımız, 30 lu paketlerde satılmaktadır. Yumurtaların kırılmaması için özel köpük kargo paketiyle kargolanmaktadır. Köy Yumurtası ile Gezen Tavuk Yumurtası Arasındaki Farklar Gün geçmiyor ki endüstri dilimize ..

Hızlı İncele

Sade Lor

(0)
67,00TL

Bayör yöresel olarak kendi üretimimiz olan sade Bayburt loru, içerisinde çeçil olmayan lor çeşididir. Sade lor olarak bilinen lorumuz tam anlamıyla olgunlaşıp lezzetini göstermesi için soğuk hava depolarımızda 4 – 6 ay arası bekletilir. Bekleme süresi sonrası tam anlamıyla lezzetini aldıktan sonra satışa sunmaktayız...

Hızlı İncele

Saray Burma Helva 1 KG

(0)
65,00TL

Saray Burma Helva 1 KG: Saraylara Layık Helva Çeşidi Damağınızda eşsiz bir lezzet bırakacak saray burma helvası, susam ve kakaonun helvaya orantılı şekilde katılmasıyla muhteşem bir lezzete dönüşmüştür. Mütevazi sofraları saraylara layık sofra haline getirmek hiç de zor değil. Türkiye’de yapılan helva çeşitleri içerisinde en çok beğenilen sa..

Hızlı İncele

Tulum Peyniri

(0)
125,00TL

Bayör olarak satışını yaptığımız meşhur Erzincan tulum peyniri bölgede yaşayan yörüklerin geleneksel yöntemlerle hazırladıkları tulum peyniridir. Yörükler tarafından yüzlerce yıldır süren geleneksel yöntemlerle hazırlandığı için tamamen doğal tulum peyniridir. Tulum Peynirinin Yapılış Aşamaları Bölge yörükleri tarafından koyun sütünden yapılı..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)