Menu
Your Cart

Yöresel Kuru Bakliyat & Organik Bakliyat Ürünleri

Bayburt Şeker Fasulye 1 KG
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Damak tadını bilenler kuru fasulye deyince ilk tercih ettikleri Bayburt şeker fasulyesi olmaktadır. Şeker fasulyesi ülkenin pek çok yöresinde yetişse de en lezzetli olanı topraktan aldığı özellik nedeniyle Bayburt şeker fasulyesi olmaktadır. Sizde tarif edilmez bir akşam yemeği için şeker fasuly..
30,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Gavut
Yeni ÇOK SATILDI
Kazanlarda kavrulan buğdayın övütülmüş haline gavut denir. Bazı yörelerde kavut veya leplebi tozu adıylada bilinir. Bayburt yöresinde gavuttan, gavut çorbası, gavut haşlaması ve kavut ufalaması adıyla farklı yemekler yapılır...
8,00TL
Vergiler Hariç:8,00TL
Gendime 1 KG
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Bayburt yöresinde gendime diye tabir edilen bu yiyecek bazı yörelerde yarma adıyla da bilinir. Fakat gendime yarmaya göre daha öz dövülür. Yarma değirmende daha çok dövülerek ufalanır.Bayburt yöresinde gendime çorbası çok meşhurdur. Herse diye tabir edilen genç piliçle yapılan yemeğide vardır. Yine ..
7,00TL
Vergiler Hariç:7,00TL
Bulgur
Yeni ÇOK SATILDI
Brand: Bayör
Bayburt Bulguru Bayburt’ta yetişen buğdaylardan yapılan Bulgurumuz lezzetini Bayburt buğdayından almaktadır. Diğer illerde yetişen üretilen bulgur çeşitlerine göre çok daha lezzetli olan Bayburt bulguru enfes tadıyla mutfakların vazgeçilmezidir. Bulgur pilavı ve bulgur çorbası yapılarak tüketi..
7,00TL
Vergiler Hariç:7,00TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)